Witaj na stronie szkoły podstawowej.Home Znajdziesz u nas ogólne informacje o nauce w szkole tego typu, ciekawostki, porady. Swoje treście kierujemy do osób, które właśnie myślą o szkole dla swojego dziecka, ale także do dzieci, które chcą ciekawe wykorzystać czas spędzony w szkole. Liczymy, że dzięki naszej pomocy dzieci nauczą się radzenia sobie w szkole i będą zadowolone ze swojej szkoły podstawowej, z jej wyboru. Szkoła podstawowa nie jest najważniejsza w procesie edukacji dziecka, jednakże także jest istotna. W końcu dziecko spędza w niej aż sześć lat, zawiera tam pierwsze przyjaźnie, rozwija swoje pasje, uczy się oddzielać dobro od zła.

Szkoła podstawowa nie powinna wymagać od najmłodszych spędzania całych dni nad książkami. Dziecko w tym wieku ma wiele czasu dla siebie, dla swoich pasji, dla swojego rozwoju. I właśnie taka powinna być szkoła – stawiająca na rozwój pasji, a nie tylko na naukę.

– autor artykułu